Když jste tu, je velká šance, že patříte do jedné ze dvou skupin lidí:

  • Občas váháte, zda práce na vašich stránkách má smysl.
  • Chtěli byste pomoci vzniku nových zajímavých článků, ale nevíte jak.

Našim skromným cílem je vám pomoci, ať už patříte k té či oné skupině.

Všichni máme pro své konání nějaký důvod a to ať už si to přiznáme nebo ne. Důvodů může být spousta, jeden navazující na druhý, ale ve finále všechny neodvratně končí nějakou formou satisfakce. Satisfakcí v tomto pohledu rozumíme zkrátka dobrý pocit. Ten můžete mít ze své práce třeba díky tomu, že se něco nového naučíte nebo někomu pomůžete. Dobrý pocit můžete mít i z toho, že vyděláte nějaké peníze, i když v tomto případě jde jednak o to, že někdo ocenil vaše kvality a také pak o to, že vydělané peníze použijete k získání další satisfakce (třeba když se pojedete podívat do Himalájí nebo koupíte synovi horské kolo).

Pro autory

Nebylo by fajn zjistit, kolik lidí se za vás a vaše snažení opravdu postaví, když na to přijde? Jsou s tvorbou vašich článků spojeny náklady, které doma zkrátka nevysvětlíte? Chtěli byste zkusit, zda si psaním nevyděláte alespoň na slanou vodu?

Pro čtenáře

Rádi byste některým autorům dali najevo, že si jejich práce vážíte? Chcete si být jisti, že vaše těžce vydělané peníze neskončí u nějakých prostředníků a autor, kterého jste chtěli podpořit, dostane ve finále pár korun? Chtěli byste mít možnost ovlivnit, co vlastně vznikne?

Fandorama se snaží být společnou odpovědí na všechny tyto otázky. Autor může založit projekt a požádat čtenáře o podporu. Získá tak zpětnou vazbu, zda je mezi čtenáři o takový projekt/článek zájem. V neposlední řadě může získat část nákladů na projekt, v případě velkého zájmu i všechny nebo i vydělat. Čtenář pak má možnost přímo podpořit svého oblíbeného autora. Ba co víc, v případě více vypsaných projektů od jednoho autora, může vybrat ten, který nejlépe odpovídá jeho zájmům. Navíc má jistotu, že peníze jdou přímo autorovi. Na chod serveru jde pouze 5% z hodnoty příspěvků.